Një tjetër tërmet shkund gjatë natës në Shqipëri, ja magnituda dhe epiqendra

Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë në orën 02:40 të mesnatës në Tiranë.

Tërmeti ishte me magnitudë 3.7 ballë të shkallës Rihter me epiqendër 13 kilometra në Veriperëndim të Shijakut, me një thellësi prej 10 kilometrash.

Lëkundjet janë ndjerë sidomos në ndërtesat e larta për shkak të vibrimit në lartësi.

SHPËRNDAJE