Një veturë goditet nga treni

Rreth orës 13:00 në Nikadin të Ferizajt një makinë është goditur nga treni.

Nuk raportohet për të lënduar, vetëm për dëme materiale – janë këto vendkalime të cilat nuk kanë barriera dhe rastet kur makinat goditen nga treni nuk janë të rralla, shkruan ferizajpress.com

Në drejtorinë e Infrastrukturës ditë më parë kanë bërë të ditur se këto vendkalime do të bëhen më nënkalime për makina ku thuhet se një pjesë e këtyre projekteve është edhe në fazën e tenderimit.

SHPËRNDAJE