Nuk mund ta besoni se sa vite ka Leonora, Mihrija, Adelina, Albëria e Ledina

Leonora Jakupi lindi me 3 mars 1979 në Skenderaj. Është një ndër këngëtaret më të njohura, më të bukura dhe më të preferuara në trojet shqiptare. Karriera e Leonorës ka filluar në moshën 15 vjeçare ku ka kënduar për herë të parë në festivalin “Zëri i Drenicës”.

Kënga e parë ishte “Dallëndyshe bukuroshe”. Vitet e fundit muzika dhe pamja e saj janë sofistikuar edhe më shumë. Leonora, mbetet e re, e freskët dhe tejet e ëmbël. Alberie Hadergjonaj ka lindur në Deçan më 3 Dhjetor 1974. E preku suksesin që në moshë fare të re.

Në moshën 12 vjeçare ka marrë çmimin e parë si këngëtare në Zagreb në kohën e ish-Jugosllavisë, shkruan “Kosovarja”. Më pas sukseset nuk kanë pushuar. Me kthimin e saj nga Amerika në Shqipëri, në vitin 1998 nderohet me çmimin e parë, me këngën “Mirësia dhe e vërteta”.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë pas 5 sekondash)

E, kush nuk e mban mend hitin e saj të padiskutueshëm “Lozonjarja”, përmes të cilit bëri për vete me mijëra fansa kudo në trojet shqiptare. Ndonëse gati njëzet vite më pas, Albëria ende duket e re dhe më seksi se kurrë.

Mihrije Braha ka lindur më 15 Nentor 1967 në Mitrovicë. Që në vegjëli është marrë me muzikë. Muzika është shoqëruesja më e denjë e saj. Këngëtarja Mihrije Braha përherë është komentuar për tiparet e bukura e viteve të fundit u bë tejet e përfolur për rininë dhe freskinë që e gëzon. U tha se ka operacione plastike, por vetë këngëtarja e mohoj kategorikisht këtë gjë, shkruan “Kosovarja”.

Adelina Ismajli ka lindur me 14 dhjetor 1979 në Prishtinë. Që në fëmijëri ka qenë aktive në skenën muzikore. Është pëlqyer jo vetëm për zërin, por edhe pamjen atraktive. Më 1997 ajo u zgjodh “Miss Kosovarja”, e më pas e përfaqësoj Shqipërinë edhe në “Miss Bota”. Adelina, ikona e bukurisë në vend, ende mbetet e re, e freskët dhe pa një rrudhë në fytyrë, shkruan “Kosovarja”.

Ledna Çelo ka lindur me 09 Shkurt të vitit 1977 në Tiranë. Tiranasja shtathedhur është këngëtare dhe modele. Ajo mbaroi liceun artistik “Jordan Misja” për kanto dhe më pas shkollën e lartë. Ka marrë pjesë në disa konkurse dhe sfilata mode në Shqipëri dhe jashtë shtetit si dhe ka realizuar disa videoklipe, shkruan “Kosovarja”. Sot ajo është e martuar në Gjermani me ish-kampionin e kickbox-it Naim Kabashi dhe është nënë e dy fëmijëve, por përkundër këtij fakti, ajo duket shkëlqyer.

SHPËRNDAJE