Pamje dramatike, gruaja lind fëmijën në korridorin e spitalit (FOTO LAJM)

Imazhet dramatike tregojnë një nënë që lindi fëmijën e saj më të vogël në një korridor në spital pasi mbërriti shumë vonë për ta bërë atë në shtrat.

Jesica Hogan lindi fëmijën e saj në korrik të vitit të kaluar dhe pamjet e publikuara së fundmi po trondisin rrjetet sociale, transmeton Gazeta Blic.

Nëna, e cila lindi në Spitalin Via Christi në Manhatan tha:
“Kam qëndruar zgjuar deri në orën 2 të mëngjesit. Dhe shkova më shumë dhimbje në spital aq sa linda në korridor. Unë u ula dhe mund të ndjeja kokën e tij në dorën time. Pashë burrin tim dhe i thashë, “Travis kap atë!”,

Pa asnjë hezitim ai bëri pikërisht atë, ndërkohë që ndjeva trupin tim duke shtyrë dhe ai doli”, shtoi Jessica.