Pamje marramendëse të kapura nga hapësira

Këto fotografi mahnitëse janë realizuar nga astronautët e Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës. Ato janë vlerësuar nga Nasa si imazhet më të mira të Tokës për vitin 2020.

Fotografitë tregojnë disa nga vendet më të bukura të planetit, Parisin gjatë natës, ishujt Karaibe dhe Liqenet e Mëdha të Amerikës së Veriut. Po ashtu, imazhet zbulojnë kushtet dramatike atmosferike, retë që vërtiten mbi Sahara dhe stuhitë e pluhurit që shpërthejnë mbi Amerikën e Jugut dhe Mesdhe.