Paralajmërimi i frikshëm i presidentit: Mund të ketë trazira

Në një konferencë për medie para gazetarëve, e cila ende po vazhdon, Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi ka folur për fazën përfundimtare të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, shkruan Periskopi.

Ai ndër tjerash ka thënë se për të si president nuk është e lehtë që të negociojë me një njeri si Aleksandër Vuçiq i cili beson që Kosova është zemra e Serbisë. Sipas presidentit, dialogu është në fazë shumë kritike e delikate.

Thaçi ka lënë të kuptohte se në muajt e ardhshëm mund të ketë edhe trazira në vendin tonë.

……………………………………………………………………………………………………………..
Dafina e kafshon të dashurin midis diskoteke, e papritur çfarë i bën ai

……………………………………………………………………………………………………………..

“Në javet dhe muajt e ardhshëm unë shohë se do të kemi pengesa edhe me të mëdha me autorietet e Serbisë, por në të njejtën kohë mbaj shpresa për një zgjidhje, sepse kemi përkushtimin e BE-së dhe SHBA-ve, kështu që ditët dhe javët e ardhshme të kalojnë pa probleme, pa ndonjë shqetësim, pa ndonjë incident, dhe të vazhdojë procesi në hapa konrekt deri në arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi.”- ka thënë ai./Periskopi

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE