Parashikimi i motit për nesër

Nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometerologjik të Kosovës.

Njoftimi i plotë :

Moti nesër, 12.07.2020

Mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriperëndimi e lehtë deri mesatare.

SHPËRNDAJE