Përfshihet nga zjarri një fabrikë

Policia raporton se në rrethana të panjohura nga zjarri është përfshirë fabrika private për përpunimin e plastikës.

Zjarrfikësit kanë lokalizuar dhe shuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar. Rastit iu kanë përgjigjur njësitet relevante policore si dhe një njësiti i KEDS-it. Është iniciuar rasti dhe mbetet nën hetime.

SHPËRNDAJE