Po pinte kafe me viktimën, arrestohet autori që qëlloi me çifte F.H

Policia e Vlorës ka arritur të arrestojë autorin e vrases së kreut të njësisë administrative në fshatin Kotë te Selenicës, Fatmir Hodo.

Në pranga është vënë Admir Delaj, 43 vjeç, i cili ka qëlluar me armë gjahu Hodon duke e lënë të vdekur në vend.

Ngjarka ka ndodhur në mes të një lokali të fshtit, ku viktima së bashku me autorin po pinin kafe.

Bëhët me dije se pasi kanë biseduar rreth 30 minuta së bashku, 43 vjeçari është ngritur nga tavolina ka marrë çiften dhe ka qëlluar mbi Hodon duke e lënë të vdekur në vend.

Forcat e policisë ishin vënë në ndjekje të autorit, i cili pas ngjarjes është larguar menjeherë.