Policia tregon arsyen e rrahjes dhe arrestimit të tre personave në Skenderaj

Policia e Kosovës është deklaruar për rastin e arrestimit me dhunë të disa qytetarëve në Skenderaj të shtunën mbrëma.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, tha për Gazetën Express se deri më tani tre persona janë shoqëruar në polici.

“Tre persona nga Skënderaj janë shoqëruar për në polici si të dyshimtë. Njëri prej tyre që nuk mbante maskë ka refuzuar që të legjitimohet (të japë identitetin), ndërsa dy personat tjerë për shkak se kanë penguar zyrtarët policorë gjatë detyrës”.

Gazeta Express publikoi edhe videot nga vendi i ngjarjes që i dërguan dëshmitarët, të cilët thanë se dy prej tyre kanë qenë babë e bir.