Pronari i shtëpisë e zë me ‘pelë për dore’ hajnin në një fshat të Rahovecit

Raportohet së në fshatin Deja të Rehovecit një person ka zënë, siç thonë në gjuhën popullore, me ‘pelë për dore’ hajnin.

Sipas Policisë së Kosovës, i dyshuari ishte futur në shtëpinë e viktimës mirëpo nuk ka arritur të kryej vjedhjen, shkruan Indeksonline

I njëjti është ndaluar dhe nën kontrollin e ankuesit.

Policia ka arrestuar dhe intervistuar të dyshuarin dhe me vendim të prokurorit ai është dërguar në qendrën e mbajtjes.

SHPËRNDAJE