Pse nuk duhet të hani çokollatë para se të flini

Çokollata sikurse kafeja dhe disa çajra, përmbajnë sasi të kafeinës.

Kafeina, ka efekte negative kur jemi tek gjumi ngaqë nëse konsumoni pije me përmbajtje të kafeinës, mund ta keni vështirë të flini.

Andaj, përpiquni të mos konsumoni çokollatë para se të flini./Indeksonline/Veriu.info

SHPËRNDAJE