Pushuesve kosovarë u prishen pushimet, stuhi në Velipojë e Shëngjin

Kjo e mërkurë e ka gjetur rajonin nën “pushtetin” e reshjeve të shiut.

Nga reshjet nuk është kursyer as bregdeti shqiptar, ku që nga mbrëmë ka nisur destabilizimi të motit.

Në një video të dërguar në adresë të Reporterit shihet shtrëngata e fuqishme mbrëmë në Velipojë, e cila është destinacion i shumë pushuesve kosovarë.

Situatë e ngjashme meteorologjike po mbretëron edhe në Shëngjin e në bregdetet tjera

Ndërkohë, në Vlorë, era e fortë raportohet ka marrë me vete shezlonge dhe çadra. Ajo që ka lënë pas është një pamje jo shumë e bukur për askënd, aq më tepër për pushuesit.

Kujtojmë se gjatë vikendit mijëra kosovarë kanë kaluar kufirin me Shqipërinë.

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE