Ramazani nis të mërkurën, këto ushqime preferohet t’i hani pas iftarit

Muaji i Ramazanit fillon të mërkurën e ardhshme do të fillon, për këtë shumë besimtarë myslimanë në gjithë botën e kanë për obligim të agjërojnë.

Mirëpo, gjatë kësaj kohe, vlen të theksojmë se janë disa ushqime që mund t’i hani edhe pas orës 8 të darkës.

Ndoshta, në këtë listë mund të gjeni disa prej produkteve tuaja të preferuara.

Kokoshkat

Mund të vazhdoni të hani kokoshkat edhe pas orës 8 të darkës, ndoshta teksa shihni filmin tuaj të preferuar, ose në një darkë mes miqsh. Janë shumë herë më të mira sesa patatet e kripura.

Avokado

Disa feta avokado në darkë do të ishin ideale. Mund t’i integroni edhe në receta të tjera të lehta, jo shumë kalorike.

Banane

Ato përmbajnë shumë potasium dhe magnez, çka ju relakson dhe ju ndihmon që të bëni një gjumë shumë të qetë.

Kos

Një filxhan me kos pa yndyrnë është ideal. Mund t’i shtoni edhe disa fruta për ta shijuar më shumë.