Real Madrid fiton ndaj Malagas edhe pa “yjet” (Video)

Real Madrid ka mposhtur Malagan me rezultat 2-1 në ndeshjen e xhiros së 32-të të La Ligas.

Madrilenët në këtë ndeshje u paraqitën pa Ronaldon, Bale, Modric e Marcelo në formacionin shartues.

Golat në këtë ndeshje i shënuan Isco në minutën e 29-të dhe Casemiro në minutën e 63-të dhe për  Malagan shënoi Rolan në minutën e 93-të.

Reali mbetët në pozitën e tretë me 67 pikë, ndërsa Malaga është e fundit me 17 pikë dhe është kandidati kryesor që të bie nga liga. /IndeksOnline/

SHPËRNDAJE