Rezultati tejet i ngushtë në këtë komunë në mes të AAK-së, LDK-së dhe PDK-së!

Qyteti i Klinës kishte një rezultate tejet befasues në zgjedhjet e 6 tetorit.

Tri partitë; AAK, LDK dhe PDK kishin një rezultate tejet të ngushtë mes vete.

Megjithatë, partia e Ramush Haradianjt arriti që për pak vota të dal e para në këtë komunë duke marrë 4679 vota

Më pas, LDK-ja e Isa Mustafës me 4619 vota.

Ndërsa e treta PDK-ja me 4551 vota. /Indeksonline/

SHPËRNDAJE