Richad Moore: Kam sjellë një mesazh të veçantë për Haradinajn

Drejtori i Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Richard Moore, ka thënë se ka sjellur mesazhe të veçanta për kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Moore duke folur për Klan Kosovën kur është pyetur se a ka sjellë ndonjë mesazh nga Londra zyrtare.

Moore ka thënë se ka një mesazh të veçantë por që atë do t’ia thotë kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj në takim.

Zyrtari britanik më herët është takuar edhe me dy shefat Ekipit Negociator, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti.

Nga këta të fundit ka kërkuar heqjen e taksës dhe vazhdimin e dialogut pasi është në rëndësi të Kosovës sespe sjell njohjen e pavarësisë nga Serbia./gazetametro.net

SHPËRNDAJE