Risi nga Nokia, vjen me një model të veçantë

Javën e ardhshme, Nokia do të prezantojë një smartphone. Detaje tashmë janë publikuar.

Nokia X apo Nokia X6 – emri përfundimtar nuk është ende e njohur – në 16 maj të HMD Global do të prezantohet zyrtarisht.

Telefoni i ri Nokia është i listuar atje me një procesor Snapdragon 450 ose një procesor 1.8 GHz, një ekran 5.8 inç me 2,280 x 1,080 piksele dhe një format 19: 9, përcjell Telegrafi.

Kamera e dyfishtë ka 16 megapikselë para dhe prapa dhe optikë Zeiss. Fuqia e baterisë është 3,000 mAh. Telefoni i ri Nokia vjen edhe me Android 8.1 Oreo.

SHPËRNDAJE