S’e keni ditur, por ky aktor shumë i njohur është i dashuri i ‘Jeshimit’

Serenay Sarikaya është emri I një prej aktoreve më të përfolura në kinematografinë turke.

Ajo u bë e njohur sidomos me rolin e saj të ‘Jeshimit’ në serialin shumë të pëlqyer turk, ‘Lale Devri’, përcjell ORAinfo.

‘Jeshimi’ konsiderohet edhe si një ndër aktoret më të bukura turke.

E ndonëse nuk e keni ditur, ajo dhe aktori shumë i njohur turk, Kerem Bursin janë që një kohë të gjatë bashkë.

SHPËRNDAJE