Shi dhe breshër i madh në vendlindjen e Fatmir Sejdiut

BERLIN - MAY 06: Kosovo President Fatmir Sejdiu arrives at Bellevue Palace on May 6, 2010 in Berlin, Germany. Sejdiu is on an official visit to Germany. (Photo by Sean Gallup/Getty Images)

Moti me reshje po vazhdon të mbizotërojë edhe në qytetin e Podujevës.

Përderisa mbrëmjen e së premtes era dhe shiu shkaktuan dëme në qytet, sot breshëri i madh i përcjellë edhe me shi ka përfshirë një pjesë të fshatrave.

Në bazë të pamjeve që ka siguruar Llapi.info, shihet moti i ligë që ka përfshirë edhe Pakashticën, e cila është vendnlindja e ish-kryetarit të LDK-së, Fatmir Sejdiu.

Ndërkaq, sipas parashikimit të motit kjo fundjavë do të karakterizohet me reshje, ndërsa java tjetrë sjell një valë të të nxehtit afrikan.

SHPËRNDAJE