Shokohet bota e futbollit! Bayernit iu mohuan tri penallti të qarta! Ja dëshmitë

Ish-gjyqtari i Serie A, Graziano Cesari, komentoi arbitrimin e Cuneyt Cakir në gjysmëfinale së Ligës së Kampionëve ndërmjet Real Madrid dhe Bayern Munich.

Sipas ish-gjyqtarit ndërkombëtar, gjigantëv  të Bundesligës u mohuan tri  tre penallti të qarta.

“Penalltia e parë ishte në gjysmën e parë, kur Ramos e pengoi Robert Lewandoski brenda zonës së penalltisë së Real Madridit. Duke parë sërish, mund të shohim se Ramos e preku Lewandowski me gjurin e tij. Sulmuesi polak ishte i shpejtë dhe Ramos e goditi atë në mënyrë të qartë “, tha Cesari për Premium Spiort.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë)

“Penalltia e dytë është gjithashtu në gjysmën e parë të lojës, sekonda para fishkëllimës së gjysmëfinales. Është penallti e  pastër.  Marcelo preku topin me dorën e majtë. Është pothuajse si një prtije . Sigurisht një më i mirë se sa bëri Ulreich’s.”

Gabimi i portierit të Gjermanisë në fillim të pjesës së dytë, në të vërtetë, i dhuroi minutave të dytë të Karim Benzemës golin  pas fillimit të pjesës së dytë.

“Penalltia e tretë  iu mohua  Bayern ku protagonist ishte prapë Ramos karshi  Lewandowski në gjysmën e dytë të lojës. Mendoj se Cakir nuk mundi të përballojë presionin e lojës. Ishte një shfaqje e tmerrshme e referit  turk “, tha Cesari./ORAinfo/