“S’ka koronavirus”: Vjosa Osmani kërkon të dënohen me ligj personat që e mohojnë koronavirusit

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani në seancën që po mbahet edhe tani në Kuvendin në Kosovës ku po debatohet situata e pandemisë ka kërkuar ndëshkim për qytetarët që thonë se nuk ka virus.

Osmani tha se personat e tillë duhet të marrin dënim.

Ajo ka kërkuar miratimin e projektligjit për parandalimin dhe menaxhimin e pandemisë. Sipas saj ky ndëshkim duhet të parashihet me ligj.

Vetëm sot në Kosovë u raportuan 181 raste të reja të prekura me COVID-19

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE