Sot mot i ndryshueshëm, shikoni parashikimin

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovë ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.Sipas institutit, vranësirat në viset e larta mund të sjellin reshje afatshkurta shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27- 28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftim.

SHPËRNDAJE