Sot padyshim ishte dita e zëvendësministrave, emërohet edhe një i tillë në MASHT

Kandidati për kryetar të Lipjanit nga Nisma për Kosovën Heset Sahiti është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë.

Këtë lajm e ka bërë të ditur dega e Nismës për Lipjan me ç’rast e uron Sahitin për detyrën e re, ndërsa falënderon strukturat e NISMA-së në qendër për besimin e dhënë ndaj kryetarit të degës së Nismës në këtë komunë.

“Jemi të sigurt që z.Heset Sahiti do ta kryjë detyrën me përgjegjësi dhe përkushtim ashtu siç ka bërë deri tani! Urime e suksese kryetar”, thuhet në njoftimin e Nismës.

Sahiti është radhitur i pesti me vota në zgjedhjet lokale për kryetar të Lipjanit.

SHPËRNDAJE