6.7 C
Mitrovice, XK
29 January, 2020
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Ja çka tha Albin Kurti pas takimit të sotëm me Mustafën

Kryetari i Lëvizjes, Albin Kurti, pas takimit të sotmë me drejtuesit e LDK ku morën pjesë edhe përfaqësuesit e Quint-it, dha një deklarim për...

Haradinaj tregon arsyen interesante pse AAK nuk e votoi Konjufcën për...

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në emisionin Pressing të T7, ka treguar arsyen pse Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk e votoi kryetarin e...

S’ka marrëveshje, nuk kryn punë presioni ndërkombëtar

Ka përfunduar takimi maratonik, me zyrtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe të Lëvizjes Vetëvendosje me përfaqësuesit e shteteve të QUINT-it. Lideri i LDK-së,...

Pasi e shfrytëzuan për vota: Deputeti i LDK-së i thotë Vjosa...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka kërkuar që nënkryetarja e partisë, Vjosa Osmani të jap dorëheqje nga partia. Selmanaj ka kritikuar ashpër...

Vetëvendosje: Ambasadorët e QUINT-it u ftuan në dakordim me LDK-në

Lëvizja Vetëvendosje është deklaruar publikisht lidhur me ftesën drejtuar ambasadorëve të QUINT-it dhe Shefes së Misionit të BE-së në Kosovë për një takim të...

Korrupsioni dhe krimi i organizuar fajtorët kryesor te ngecjes së Kosovës...

Politizimi i administratës publike, korrupsioni, krimi i organizuar, si dhe sistemi gjyqësor jo efikas mbeten fajtorët kryesor te ngecjes së Kosovës në integrimin në...

Mësohet ora kur do të takohen VV dhe LDK me ndërkombëtarët

Lëvizja Vetëvendosje (LVV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), do të mbajnë sot takim në ora 17:00 në Kuvend të Kosovës, në prani të...

LAJMI I FUNDIT: Përfundon takimi mes dy partive, ndodh ajo që...

Ka përfunduar takimi mes delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që zgjati më shumë se dy orë. Nuk kanë...

Flet buldozeri Grenell, jep lajmin e rëndësishëm për marrëveshjen Kosovë-Serbi

I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë...

Ky është kushti i Albin Kurtit për t’ia dorëzuar LDK-së kryeparlamentarin

Lëvizja Vetëvendosje sot do të shkojë me ofertë tjetër, nëse bindet që LDK-ja nuk lëshon pe për kryeparlamentarin, shkruan Gazeta Online Veriu.info. Nga burime të...

Gazeta Online