1.8 C
Mitrovice, XK
22 February, 2020
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Visar Ymeri: Është mirë për Kosovën që e kemi Kurtin kryeministër

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, që së fundmi ka themeluar një institut për politika sociale “Musine Kokalari”, ka vlerësuar se është mirë për...

Lajmërohet Isa Mustafa, i tregon Kurtit si të veproj me reciprocitetin?

Që nga sekretari amerikan i Shtetit e deri te ambasadori amerikan në Kosovë, janë përsëritur thirrjet për heqje të tarifës. Këtu përfshihen edhe kërkesat e...

Pas fshesës së Qeverisë Kurti, Bordi i Ujësjellësit “Prishtina” në panik...

Vetëm pas ditë pasi që Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti ka filluar shkarkimin e Bordeve të Ndërmarrjeve Publike, KRU "PRISHTINA" ka lëshuar një...

Për 18 ditë, Qeveria Kurti shkarkoi 26 zyrtarë

Qeveria Kurti mori detyrën më 3 shkurt, e për këto 18 ditë ka larguar nga pozita hiç më pak se 26 zyrtarë, duke nisur...

Pas shkarkimit të Sekretarit të MI’së, Abdixhiku njofton se u anulua...

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku ka njoftuar se kjo ministri ka anuluar tenderin 110 milionësh për autostradën Prishtinë-Gjilan. Abdixhiku ka thënë se me...

Godfrey: Me postin e ri Grenell do të ketë më shumë...

Ambasadori i SHBA’së në Beograd, Anthony Godfrey, thotë se ambasadori Richard Grenell do të vazhdojë punën e tij si emisar për negociatat e paqes...

Presidenca dhe Qeveria u njoftuan zyrtarisht nga ambasadorja Çitaku për njohjen...

Zyra e Presidentit të Republikës së Kosovës, thotë se ‘është njoftuar mbrëmë zyrtarisht nga ambasadorja e Kosovës në Uashington për njohjen nga Xhamajka’. Sipas një...

Demantohet: Ministrja e Jashtme e Xhamajkës thotë se nuk e kanë...

Ministrja e punëve të Jashtme të Xhamajkës ka mohuar se vendi i saj ka njohur Kosovën. Në një postim ne Twitter, duke shpërndarë deklaratën e...

Edhe Ismet Kryeziu reagon pas shkarkimeve të Qeverisë Kurti

Ismet Kryeziu nga KDI reagon pas shkarkimeve nga Qeveria Kurti. Sipas tij zemerimi qytetar, qe u shpreh me vote kundër fenomeneve korruptive nga qeverisjet...

Albin Kurti i aprovon dy prej pesë zëvendësministrave të propozuar nga...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka aprovuar sot dy prej pesë propozimeve të partneres në qeverisje, Lidhjes Demokratike të Kosovës, për zëvendësministra të rinj...

Gazeta Online