12.1 C
Mitrovice, XK
29 September, 2020
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Familja e veteranit dhe invalidit të luftës largohen nga Ambulanta e...

Disa familje në gjendje të rëndë ekonomike ka vite që strehë kanë objektin që dikur kryente funksionin e ambulantës në Vushtrri, njofton Klan Kosova. Ky...

Ismaili dorëzoi autoambulancat e reja në Vushtrri, Klinë dhe Deçan

Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili, u dorëzoi sot çelësat e autoambulancave të reja autoriteteve lokale dhe drejtuesve të shërbimeve shëndetësore të emergjencës të Qendrës...

“Loshi Company” nga Mitrovica kërkon 20 punëtorë të rinj

Kompania ndërtimore "Loshi Company ShPK" nga Mitrovica me rastin e zgjerimit të punëve kërkon 20 punëtorë të rinj. Punët e kontraktuara nga kompania janë në...

Policia e Kosovës me plan të veçantë operativ në veri

Drejtoria Rajonale e Policisë së Kosovës në Veri do ta zbatojë të dielën, në ditën e zgjedhjeve, një program të veçantë operativ duke i...

Në veri mund të votohet edhe me letërnjoftime të Serbisë

Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu, ka deklaruar se të dielën do t’i kenë 220 përfaqësues nga ky mision në komunat...

KQZ e bën këtë veprim në Mitrovicën Veriore

Veriu i Kosovës është pjesë e pandashme për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, dhe të shtunën edhe në pjesën me banorë me shumicë serbe KQZ...

Sekiraqa la dorëzani krejt pasurinë e tij për t’u kthyer në...

Enver Sekiraqa para kolegjit të Gjykatës së Apelit, kishte ofruar pasuritë e tij, si masë dorëzanie për ta liruar nga paraburgimi. Kërkesën me shkrim, avokatët...

Idrizi zotohet për bashkëpunim të ngushtë me Bashkësinë Islame

Idrizi zotohet për bashkëpunim të ngushtë me Bashkësinë Islame Bashkëpunimi i ngushtë i vendosur ndërmjet Komunës së Mitrovicës dhe Bashkësisë Islame, që ka nisur në...

Patrioti Hasan Prishtina rikthehet në Vushtrri i skalitur në bronz (FOTO)

Pas shumë vitesh përpjekje, më në fund patrioti i padiskutueshëm i shqiptarëve, Hasan Prishtina, i është rikthyer qytetit të Vushtrrisë, por tashmë i derdhur...

Bahtiri: 65 për qind e elektoratit të Vetëvendosjes më duan për...

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, i cili synon ta marrë edhe një mandat, ka bërë me dije se është i pamposhtur në këtë garë...

Gazeta Online