6 C
Mitrovice, XK
19 August, 2019
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Pse emri i Tomorr Morinës figuron në listën e veteranëve të...

Tomorr Morina, ish-ushtari i UÇK-së ditë më parë është liruar nga autoritet e Maqedonisë së Veriut. Ai po mbahej me fletë-arrest të lëshuar nga...

Haxhiu: Përse nuk po fillojnë punimet për Parkun dhe Shtatoren “Fadil...

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka ngitur shqetësimin në lidhje me bllokimin e procedurave nga Komuna e Prishtinës për ngritjen e Shtatores dhe Parkut...

Zotohet Haradinaj: Kurrë nuk e la pa e ndërtu Autostradën e...

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një fotografie në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook, ka treguar se Autostrada e Dukagjinit,...

A do ta largojë Kosova vendimin për taksën pas zgjedhjeve ?...

Vendet e Quint-it përmes një letre të përbashkët kanë deklaruar se “status quo”, pengon përparimin e Kosovës dhe Serbisë në rrugën e tyre drejt...

Kërkohet ndryshimi i Kushtetutës, presidenti i Kosovës të zgjidhet nga vota...

Kosova aktualisht është Republikë Parlamentare, ku vendimet më të mëdha merren në Kuvend dhe Qeveri, përfshirë edhe zgjedhja e vetë Presidentit të vendit. 11 vjet...

Një shkencëtare i bashkohet PDK-së

Mirsade Gashi Osmani është një shkencëtare e re biologe nga Vushtrria që jep mësim në Universitetin e Mitrovicës dhe që i është bashkuar Partisë...

Pretendimet e Gjuriç: Nuk po e përfillim taksën, po gjejmë mënyra...

I ashtuquajturi Drejtor i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç pretendon se përkundër vendosjes së taksës, ata po arrijnë të gjejnë...

Albin Kurti i dërgon edhe një mesazh LDK-së për koalicion

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se arritja e një koalicioni në mes LDK-së dhe VV, zgjedhjet do t’i shndërronte në festë. Sipas tij,...

Veseli nga Novobërda: Krenar me këtë trashëgimi tonën kulturore dhe me...

Gjatë pasdites, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka postuar në rrjetin e tij social facebook, një tekst për trashëgiminë e Novobërdës si dhe disa...

Mustafa thotë se LDK e do kryeministrin, flet edhe për koalicionin...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se mund të ketë koalicion me Albin Kurtin, veçse rikujton që Lidhja Demokratike e...

Gazeta Online