6 C
Mitrovice, XK
7 December, 2019
Etiketimet 1

Etiketim: 1

LDK: Kjo është oferta e fundit për Vetëvendosjen

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po mund të bien dakord për pazaret politike dhe ndarjen e ministrive e pozitës së Presidentit,...

LDK-ja po kërkon kompromis të dhimbshëm nga Vetëvendosja

Sot janë bërë dy muaj prejse janë mbajtur zgjedhjet e parakohshme parlamentare, por partia fituese e zgjedhjeve, LVV-ja, ende nuk ka arritur marrëveshje për...

Nëse nuk bëhet koalicioni VV-LDK, duhet qeveri kalimtare

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk po e kanë të lehtë t’i ndajnë postet politike, edhe pse për programin bashkëqeverisës tashmë janë...

Parashikimi i analistëve politik: Këto janë dy opsinonet, nëse dështon marrëveshja...

Në opinion, ka mendime të ndryshme. Disa thonë se për fituesin e zgjedhjeve, alternativë është vetëm LDK-ja, në të kundërtën zgjedhje. Ndërkaq, ka të...

Bahtiri: Mund të shkojmë në zgjedhje, por MPB’në nuk e japim

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje, Agim Bahtiri, ka deklaruar se partia e tij në asnjë mënyrë nuk do t’ia japë Lidhjes...

Lutfi Haziri tregon kur përfundimisht arrihet marrëveshja me Lëvizjen Vetëvendosje

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe kryetari i Gjlanit, Lutfi Haziri ka thënë se është duke punuar për t’u arritur koalicioni me...

Zhvillime të papritura: Jo Isa Mustafa, por Lutfi Haziri po përflitet...

Tashmë është e qartë që LDK po kërkon që pjesë e marrëveshjes për koalicion me VV’në të jetë edhe posti i presidentit. Por, në anën...

Deputetja e VV-së: Ne sakrifikuam shumë që ua dhamë këtë post...

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërië Nagavci ka reaguar lidhur me deklaratën e Vjosa Osmanit e cila ka thënë se ka vullnet të LDK-së për...

Mimoza Kusari e konfirmon: Këto dy ministri i zgjodhi Vetëvendosje në...

Albin Kurti dhe Isa Mustafa në takimin e fundit që e zhvilluan të hënën, nuk arritën të merren vesh për një koalicion të përbashkët...

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës tërhiqet përfundimisht nga politika: Kjo është...

Pas dështimit në zgjedhjet e fundit parlamentare disa nga ish-deputetët e PSD’së janë tërhequr nga politika, së fundi edhe Dardan Sejdiu ka bërë shkëputje...

Gazeta Online