6 C
Mitrovice, XK
7 December, 2019
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Bahtiri: Mund të shkojmë në zgjedhje, por MPB’në nuk e japim

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje, Agim Bahtiri, ka deklaruar se partia e tij në asnjë mënyrë nuk do t’ia japë Lidhjes...

Lutfi Haziri tregon kur përfundimisht arrihet marrëveshja me Lëvizjen Vetëvendosje

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe kryetari i Gjlanit, Lutfi Haziri ka thënë se është duke punuar për t’u arritur koalicioni me...

Zhvillime të papritura: Jo Isa Mustafa, por Lutfi Haziri po përflitet...

Tashmë është e qartë që LDK po kërkon që pjesë e marrëveshjes për koalicion me VV’në të jetë edhe posti i presidentit. Por, në anën...

Deputetja e VV-së: Ne sakrifikuam shumë që ua dhamë këtë post...

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërië Nagavci ka reaguar lidhur me deklaratën e Vjosa Osmanit e cila ka thënë se ka vullnet të LDK-së për...

Mimoza Kusari e konfirmon: Këto dy ministri i zgjodhi Vetëvendosje në...

Albin Kurti dhe Isa Mustafa në takimin e fundit që e zhvilluan të hënën, nuk arritën të merren vesh për një koalicion të përbashkët...

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës tërhiqet përfundimisht nga politika: Kjo është...

Pas dështimit në zgjedhjet e fundit parlamentare disa nga ish-deputetët e PSD’së janë tërhequr nga politika, së fundi edhe Dardan Sejdiu ka bërë shkëputje...

Kjo do jetë tema më e rëndësishme e konferencës në Berlin,...

Të enjten u raportua se Hashim Thaçi, President i Kosovës dhe Albin Kurti, kryeministri në ardhje, do të takohen në Berlin. Mirëpo gazeta ka...

Vjosa Osmani entuziaste për koalicion me VV-në, ja si e quan?

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, pas mbledhjes që thirri kryetari Isa Mustafa me nënkryetarët e partisë, tha se koalicioni me Vetëvendosjen është moment historik...

Vjen çmenduria e radhës nga Lista Serbe, Rakiq nxit serbët e...

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, paralajmëroi mundësinë e daljes së serbëve nga institucionet e Kosovës, në shenjë proteste kundër dënimit të ish-ministrit në...

Ligji për Paga shkon në Kushtetuese

Avokati i Popullit sapo i është drejtuar Gjykatës Kushtetuese për Ligjin e Pagave. Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Kushtetueses, Veton Dula. “Në Gjykatën...

Gazeta Online