6 C
Mitrovice, XK
18 October, 2019
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Konjufca i shqetësuar: Po humbim kohë pa nevojë, LDK ka zgjedhur...

Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje ka deklaruar se do të duhej që më herët të fillonin negociatat e drejtpërdrejta me LDK-në dhe të kishte...

Dalin rezultatet e testit për kandidatët që duan të bëhen policë...

Policia e Kosovës ka publikuar rezultatet e kandidatëve të cilët i janë nënshkruar kontrollimit mjekësor, e të cilët kandidojnë për zyrtarë policorë. Në njoftimin e...

Numërohen rreth 5200 vota me postë, ja si qëndrojnë subjektet politike

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon procesi i numërimit të 13 mijë e 500 votave të ardhura me postë. Deri në këto momente...

Zyrtare: Vetëvendosje fiton zgjedhjet e 6 tetorit, LDK nuk ka gjasa...

Numërimi i votave të ardhura me postë po vazhdon me gati gjysmën e tyre të numëruara. Lëvizja Vetëvendosje që ishte e para pas numërimit...

Rrjedhja e informacioneve nga Ministria, Specialja e fton edhe Abelard Tahirin?

I ftuari i fundit i Gjykatës Speciale po raportohet të jetë, Ministri në Detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri. Vetë Tahiri që nuk ka qenë...

Dalin rezultatet e diasporës, ja sa vota morën secila parti (FOTO)

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot ka nisur procesi i numërimit të 13 mijë e 500 votave që kanë ardhur me postë, derisa...

A u kurdisën “helmimet me zarfe nga Serbia” për të ndryshuar...

Kanë kaluar 10 ditë që nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme, ndërkohë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende nuk ka dalë me rezultate përfundimtare. ...

Kompania kroate ndërton fabrikë përpunimi të peshkut të detit në Vushtrri

Kuvendi i Komunës së Vushtrrisë në seancë të jashtëzakonshme, i ka dhënë në shfrytëzim pronën Komunale për ndërtim të Fabrikës së përpunimit të peshkut...

Përfundon aksioni: Njësia Speciale largohet nga veriu bashkë me dy të...

Pas një aksioni të filluar rreth orës 06:00 në mëngjes, kanë mbetur dy persona të arrestuar në këtë pjesë të vendit. Janë djali i Zhelko...

Lamtumirë INTERPOL!

Dy ditë para se Asambleja e Përgjithshme e INTERPOL-it të vendoste nëse Kosova do të jetë pjesë e kësaj organizate ose jo, kryeministri në...

Gazeta Online