1.2 C
Mitrovice, XK
28 January, 2020
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Ekskluzive: Kadri Veseli merr vendim për shkarkimin e Besim Beqajt, Ardian...

Pas ngritjes se aktakuzës për aferën ‘Pronto’, Besim Beqaj, do të shkarkohet nga pozita e ministrit të Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë. Burime të Veriu.info...

Kryetari i Suharekës flet pas vrasjes së nipit 17 vjeçar, e...

Një 17 vjeçar ka ndërruar jetë dje në Suharekë, pasi është therur me thikë nga një bashkëmoshatar i tij. Siç është mësuar tashmë viktima është...

GJERMANËT NUK DUAN VRASJEN E QENIT QË MBYTI FAMILJEN SHQIPTARE, LIIRIDONIN...

Një qen që duhej të ekzekutohej pasi ka mbytur pronarët e tij, mund t’i shpëtojë dënimit pasi autoritetet gjermane kanë pranuar një peticion qytetar,...

Vuçiq i kundërpërgjigjet BE-së: Ku shkruan se Asociacioni duhet të formohet...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se Asociacioni i Komunave Serbe mund të formohet vetëm në përputhje me Marrëveshjen e Brukselit dhe parimet...

Avni M. vrau dy persona në vitin 2000, sot i hakmerren...

Mario Majollari është ekzekutuar me tre plumba në kokë këtë mbrëmje në zonën e “Kinostudios” në Tiranë pranë një karburanti. Express mëson se 28-vjeçari sapo...

E habitshme/Kastrati: Kemi bashkëpunim të mirë me Listën Serbe në Kamenicë

Përfaqësimi i Listës Serbe po dallon nga ai qendror në lokal. Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati në Rubikon të KTV-së ka thënë se brenda...

Kadri Veseli ka vendosur për shkarkimin e Besim Beqajt

Kryetari i Partisë Demokratikë të Kosovës Kadri Veseli është duke pritur konfirmimin e aktakuzës për ministrin Besim  Beqaj, për ti kërkuar më pas atij...

Vushtrri, plagoset me armë zjarri 23 vjeçari G.F.

Sot në qendër të Vushtrrisë ka pasur të shtëna më armë, ku për pasojë një i ri ka mbetur i plasogur, raporton Veriu.info. Rastin e...

“Uashingtoni nuk ka ndryshuar politikë ndaj Kosovës, Beogradi e di kush...

Profesori i Universitetit “Jones Hopkins” Edward Joseph beson se për autoritetet amerikane “konflikti i ngrirë në Kosovë nuk është një zgjidhje sepse prodhon vetëm...

Imami nga Mitrovica ‘harron’ për çka është i thirrur të flas,...

Imami nga Mitrovica, Fatmir Latifi, në një ligjëratë të javës së kaluar e cila u mbajt me rastin e Namazit të Xhumasë, nuk shpëtoi...

Gazeta Online