6 C
Mitrovice, XK
21 September, 2019
Etiketimet 1

Etiketim: 1

‘Trepça’i shet mbeturinat metalike

Gjiganti Metalurgjik Trepça, ka vendosur t’i qes në shitje mbeturinat metalike. Tenderi është ndarë në dy pjesë. Në pjesën e parë çmimi për ton...

Këta janë personat që vdiqën në aksidentin e mbrëmshëm në magjistralen...

Një aksident i rëndë që ndodhi mbrëmë u mori jetën katër personave, ndërsa një 17 vjeçar po lufton për jetë në QKUK. U raportua se...

Horror në Velipojë: Në kët gjendje janë të plagosurit nga shpërthimi...

(I plotësuar) Nga këto foto të siguruara nga portalit Veriu.info, shihet gjendja shumë e rëndëa e të lënduarve nga shpërthimi i bombolës së gazit. ...

Policia: Ja si vdiqën 4 persona në aksidentin e mbrëmshëm në...

Policia e Kosovës ka konfirmuar se mbrëmë, rreth orës 00:57 ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku te rreth-rrotullimi kryesor në Prishtinë, ku si...

Zjarr i madh në një ndërtesë në Velipojë (Foto)

(I plotësuar) Një bombol gazi ka shpërthyer në restorantin e një resorti turistik në plazhin e Velipojës mëngjesin e kësaj të premte, duke shkaktuar...

Milaim Zeka: Më 2 gusht lidhet koalicioni LDK-AKR-Nisma-VV

Një ditë para mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, do të lidhet koalicion në mes të bllokut LAA (LDK, Alternativa, AKR), Lëvizjes...

Djali dhe dhëndrri i Agim Bahtirit i ndërtojnë shtëpi familjes 7...

Në verën e vitit të kaluar i kishte ndërtuar një shtëpi të re veteranit të UÇK-së, Dibran Qela, por Valon Bahtiri, djali i kryetarit...

Apostolova fajëson autoritetet lokale për dështimin e projekteve në veri

Vendimin për anulimin e projektit për ndërtimin e Universitetit dhe Qendrës Kulturore në Mitrovicën veriore, e kanë sjellë institucionet e Bashkimit Evropian në Bruksel,...

Mitrovicë: Njoftim me rëndësi nga KFOR-i, ja pse mbyllet ura në...

Ura MBJ në jug të Mitrovicës do të mbyllet për qarkullim gjatë ditës së shtunë dhe të diel, kanë bërë të ditur nga KFOR-i.Këta...

Rasti i Kalasë së Vushtrrisë mbërrin në Prokurori

Rasti i dhënies me qira të Kalasë së Vushtrrisë ka mbërritur në organet e drejtësisë. Prokuroria e Shtetit i ka kërkuar Prokurorisë Themelore në...

Gazeta Online