6 C
Mitrovice, XK
19 October, 2019
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Ja lista me nënshkrimet për Mocioni për rrëzimin e Qeverisë (Foto)

Veriu.info ka siguruar listën me 42 nënshkrimet e deputetëve, ku pos deputetëve të opozitës listën e kanë nënshkruar edhe deputetë të pozitës. Prej deputetëve të pozitës,...

NISMA sapo e dorëzoi në Kuvend mocionin për thirrjen e seancës...

Burime të Veriu.info nga Kuvendi i Kosovës tregojnë se NISMA për Kosovën sapo e ka dërguar në Kuvend mocionin e mosbesimit për Qeverinë e...

Specialja, e gatshme për ndjekje penale në qershor

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Gjykatës Speciale në Kosovë, Ekatarina Trendafilova, në një konferencë për medie ka shpalosur detaje rreth procedurave për mbrojtjen...

Mustafa imiton Thaçin, në prag të zgjedhjeve paralajmëron rritje të pagave...

Kryeministri i Kosovës ka kërkuar nga Ministria e Financave që në koordinim me Fondin Monetar Ndërkombëtar që të propozojë mundësi të rritjes së pagave...

Rakiq i bën thirrje komunitetit ndërkombëtar që të reagojë për deklaratën...

Kryetari i Mitrovicës Veriore, Goran Rakiq ka reaguar ndaj deklaratës së ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj i cili ka thënë se presidenti i zgjedhur...

Koalicion prishet këtë javë, zgjedhjet shpallen të hënën nga presidenti

Koalicionit qeverisës të lidhur mes PDK-së dhe LDK-së në fund të vitit 2014, tashmë i ka ardhur fundit dhe prishja e tij do të...

Rastet e sulmeve dhe kërcënimeve ndaj gazetarëve në Kosovë ngecin nëpër...

Trendi i kërcënimeve ndaj medieve duket se do të jetë i njejtë, duke supozuar edhe tejkalimin në krahasim me vitet e kaluara. Kështu paralajmëron, Petrit...

Bajram Rexhepi ende në komë

Ish kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi vazhdon të mbetet në komë. Këtë e ka konfirmuar zv/ministri i Shëndetësisë, Kadir Hyseini. Ky i fundit në një...

Sylejman Selimi kthehet në burg, kjo është gjendja e tij shëndetësore

Ish-komandanti i UCK-së, Sylejman Selimi është kthyer përsëri në burgun e Dubravës, pas trajtimit mjekësorë që ka marrë në Spitalin e Pejës pasi...

“Maji i Përgjakur”, dokumentar për Masakrën e Studimes – rrëfime rrëqethëse...

Qytetarë nga të gjitha anët e Kosovës kanë shkuar sot për t’i përkujtuar 116 të vrarët në njihet si masakra e Studimes. Megjithatë, në përkujtimin...

Gazeta Online