22.3 C
Mitrovice, XK
4 June, 2020
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Gjashtë muaj pas vrasjes së Ivanoviqit: Ku kanë arritur hetimet?!

Nesër bëhen gjashtë muaj që nga vrasja e liderit të SDP-së në Mitrovicën e Veriut, Oliver Ivanoviq. Dy muaj pas vrasjes së tij, hetimet për...

Xhafer Tahiri: Administrata komunale nga nesër fillon punën në objektin e...

Komuna e Vushtrrisë dhe Zyra e BE-së në Kosovë kishin nënshkruar me 25 gusht 2011 memorandumin e mirëkuptimit për ndërtimin e objektit të Komunës...

Kundërshtohet muri mbi urën e Ibrit

Punimet kanë vazhduar gjate ditës së diel në murin mbi urën e Ibrit, që ndan Mitrovicën Jugore me atë Veriore. Zyrtarë nga komuna e Jugut,...

Çfarë po ndodh tek ura e Ibrit në Mitrovicë!?

Punimet në ndërtimin e murit në pjesën veriore të urës së Ibrit në Mitrovicë kanë vazhduar edhe gjatë ditës së sotme.Muri që po vendoset...

Detaji tronditës, ish-polici mbrojti me trup djalin dhe gruan nga plumba

Janë zbardhur detaje të reja për ekzekutimin e sotëm të ish-policit Boran Berçama dhe partneres së tij Silvi Ndoci, në Shkodër. Ata jetonin prej 7...

Trump merr goditjen më të rëndë nga BE

Drejtuesit e Bashkimit Europian do të mblidhen të hënën dhe të martën në Pekin dhe më pas në Tokio për riforcimin e marrëdhënieve tregtare...

Ky qytet yni sapo u godit nga një tërmet i fuqishëm

Një tërmet i fuqishëm ka rënë mesditën e sotme në detin Adriatik, jo shumë larg bregdetit të Durrësit. Tërmeti ka qenë më i fortë se...

Vuçiq trondit të gjithë me deklaratën e tij për Luginën e...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha se ai nuk brengoset shumë për deklaratat e shqiptarëve nga Lugina e Preshevës, por thotë se është i shqetësuar...

Aksident tragjik në këtë qytet të Kosovës, një i vdekur e...

Një aksident me fatalitet ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 04:20 minuta në Ferizaj konkretisht në rrugën Ferizaj-Gjilan. Rastin e ka konfirmuar për Indeksonline,...

ProCredit Banka e “kall” Prishtinën, ndez 1 ton eksploziv (fishekzjarre) ||...

Elvana Gjata mbajti sonte koncert në Prishtinë. Ajo ka performuar para një numri të madh fansash tek Biblioteka Kombëtare në Prishtinë, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka performuar...

Gazeta Online