22.6 C
Mitrovice, XK
4 June, 2020
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Shqiptari që vrau gruan në Gjermani, la katër fëmijë pa nënë

Shtetasi shqiptar nga Kosova Anton B., 38-vjeçar dyshohet se e ka vrarë me armë zjarri bashkëshorten e tij 30-vjeçare Emine A. në qytetin Salzgitter...

Vuçiq si kurrë më parë: Mund të kemi kompromis të ‘dhimbshëm’...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq deklaroi se duhet të arrihet një kompromis përfundimtarë ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, në bisedimet që po zhvillohen në Bruksel. Në...

Falsifikohet nënshkrimi i presidentit, mashtrohet punonjësi i Ministrisë së Jashtme

Një dekret i falsifikuar duke përdorur institucionin e presidentit ka shkaktuar huti brenda MPJ-së, duke cenuar edhe sigurinë e misionit konsullor në Zvicër. Telefonisti i...

Miratohet dhe dërgohet në Kuvendin e Kosovës, Statuti për Trepçën (Dokument)

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se në mbledhjen e qeverisë është miratuar dhe dërguar në Kuvendin e Kosovës, Statuti...

“Ne serbët ndihemi më të sigurt në Prishtinë, sesa në veri...

Kryetarja OJQ ‘Lëvizja Evropiane’ dhe ish-deputetja në Kuvendin e Kosovës, Rada Trajkoviq, tha se deri tash nuk është zbardhur asnjë vrasje në veri të...

Shqiptarët e zhvendosur nga veriu i Mitrovicës s’kanë ku të kthehen

Kthimi i pronave të uzurpuara te pronarët e ligjshëm mbetet një parakusht i domosdoshëm për kthimin e qytetarëve shqiptarë të zhvendosur nga veriu në...

Kryetari Jashari përkujton dëshmorët Mustafë Haxhiu dhe Kujtim Ahmeti në 19...

Në fshati Tërnavc janë përkujtuar dëshmorët Mustafë Haxhiu dhe Kujtim Ahmeti, si dhe martirit Bedri Haxhiu, në 19 vjetorin e rënies së tyre. Kryetari i...

Serbët e Beogradit në panik: Shqiptarët po blejnë masivisht pronat e...

Sipas gazetës serbe “Kurir” shqiptarët po bëjnë presion gjatë blerjes masive të shtëpive dhe tokës, apo edhe rrëmbimin e tyre, për të cilat veprime...

Zbulohet arsyeja pse Rakiq nuk po e hap urën

Të parët e Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri dhe Faruk Mujka, kanë thënë se nuk do të ketë negocim për çështjen e kufirit të...

Kjo është kosovarja nga Mitrovica që u bë avokatja e parë...

Brikena Muharremi nga Mitrovica, në moshën 16 vjeçare do të shkonte për studime në Londër. Ajo mendonte se pas dy vite do të kthehej në...

Gazeta Online