15 C
Mitrovice, XK
11 August, 2020
Etiketimet 2

Etiketim: 2

Vjen paralajmërimi i SHBA-së për Serbinë pasi bleu armë nga Kina

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Serbi tha më 10 gusht se përzgjedhjet që bën ky vend për blerjen e armatimit, duhet të pasqyrojnë...

Isa Mustafa me reagim të papritur ndaj VV-së: Kujtim Shala mund...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar pas sulmeve që i kanë bërë njëri tjetrin sot deputeti i VV-së, Gazmend Gjyshinca dhe ai i...

Përplasja mes deputetëve: Ambulanca ka arritur në Kuvend

Një makinë e ndihmës së shpejtë është parë brenda oborrit të Kuvendit të Kosovës, derisa disa mjekë të janë parë teksa janë futur...

Përplasja e Kujtim Shalës me Gazmend Gjyshincën e VV’së, flet Time...

Kryetarja e Komisionit për Punë të Jashtme, Time Kadrijaj ka folur lidhur me përplasjen që ka ndodhur sot në Kuvend të Kosovës në mes...

Rrahen Kujtim Shala i LDK-së dhe Gazmend Gjyshinca i VV-së?

Një incident ka ndodhur pas mbledhjes së Komisionit për Punë të Jashtme. Disa burime kanë bërë të ditur se pas kësaj mbledhje, deputeti i LVV’së,...

Kryetari i parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, shtrohet në...

Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi është shtruar të premten në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup, por nuk është bërë...

Eskalon sërish COVID-19 në Mitrovicë, 16 raste të reja

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 6 persona nga COVID-19, ndërsa janë regjistruar edhe 132 të infektuar të rinj, ka njoftuar...

Vdes zyrtari i LDK-së në Mitrovicë, tronditet dega

Kryetari i LDK-së në Mitrovicë, Safet Kamberi, përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se ka vdekur zyrtari i LDK-së Salih Preteni....

Deputeti LDK-së më parë ishte përleshur edhe me një koleg të...

Deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj, ka qenë ai që ka dalë në foltore dhe është përplasur me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani. Kjo pasiqë Osmani...

Ky është deputeti i LDK-së që iu vërsul Vjosa Osmanit

Deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj i është vërsulur kryetares së kuvendit, Vjosa Osmanit. Akoma nuk dihen arsyet, por ai shkoi tek foltorja e më pas...

Gazeta Online