18.1 C
Mitrovice, XK
12 July, 2020
Etiketimet Albin Kurti

Etiketim: Albin Kurti

Kurti: Gjykata Speciale po funksionon vetëm si shantazh ndaj pushtetarëve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në tre vjetorin e miratimit të Gjykatës Speciale në Kuvend, ka kujtuar skenarët që dërguan deri te miratimi,...

“Prioritet i Kosovës është bashkimi i Mitrovicës, jo ulësja në OKB”

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, po merr pjesë në konferencën “Skenarët e finales së madhe ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ku tha se prioritet i...

Albin Kurti: Raporti i Shpejtim Bulliqit është aktakuzë për Hashim Thaçin...

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se raporti i Shpejtim Bulliqit për demarkacionin është aktakuzë për presidentin Hashim Thaçin dhe ish-drejtuesin e komisionit...

Më në fund, Albin Kurti flet për dorëheqjet, ja çka thotë

Lëvizja Vetëvendosje sot ka mbajtur një mbledhje të rregullt me kryetar dhe sekretar të Qendrave të kësaj partie. Duku iu referuar zhvillimeve të fundit në...

A ishte kjo ‘goditje’ nga Albin Kurti për Shpend Ahmetin arsyeja...

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka dhënë dorëheqje dje nga Lëvizja Vetëvendosje, duke iu bashkuar krahut të Dardan Molliqajt, të cilët nuk po pajtohen...

Shpend Ahmeti sapo u deklarua përfundimisht, e trondit Vetëvendosjen

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka folur për situatën në Lëvizjen Vetëvendosje dhe pozicionimin e tij në këtë përçarje. I ftuar në emisionin 038 të...

‘Mëngjesi pas festës’, Kurti kujton djegien e pikave doganore në veri...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes një shkrimi autorial ka kujtuar kohën kur më 19 shkurt të vitit 2008, qindra serbë i kanë...

Këta janë anëtarët e ri të kryesisë së VV-së, që do...

Arben Vitia, Mytaher Haskuka, Fitore Pacolli, Vlora Haxhimehmedi, Tinka Kurti do të jenë anëtarët e ri të kryesisë së VV-së, të cilët do t’i...

Kurti: Ja pse u eleminua Oliver Ivanoviq

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për agjencinë e lajmeve nga Bosnja ‘Patria’, ka folur për ndikimin e Serbisë në Kosovë,...

Baton Haxhiu: Albin Kurti ka përhapur një mentalitet si të Stanishiqit

Zhvendosja nga Politika në Organizatë dhe Rikthimi nga Organizata në Politikë. Gjatë intervistës në “Jeta në Kosovë”, Albin Kurti deklaroi se tashmë ka vërejtur se...

Gazeta Online