23.9 C
Mitrovice, XK
6 July, 2020
Etiketimet Barcelona

Etiketim: Barcelona

Prokuroria kërkon dënimin e Neymarit me dy vjet burgim

Ylli i Barcelonës, Neymar, do të përballet në gjyq për akuzat për mashtrim dhe korrupsion, krahas prindërve të tij, klubit aktual dhe atij të...

Messi, futbollisti i katërt me 500 gola për një klub evropian

Lionnel Messi me dy golat kundër Real Madridit ka arritur shifrën prej 500 golave në karrierë. Barcelona triumfoi me rezultat 3-2 kundër madrilenëve në derbin...

Enrique: Messi është vendimtar edhe kur është duke ngrënë darkë

Luis Enrique e ka lëvduar Lionel Messin pasi u tregua vendimtar në fitoren e Barcelonës në El Clasico. Superylli argjentinas i shënoi dy nga tre...

​Statistikë e tmerrshme e Messit, ja që sa vite nuk ka...

Leo Messi ka harruar kur ka shënuar golin e fundit në El Clasico ndaj Real Madridit. Ylli i Barcelonës, Leo Messi nuk ka shënuar...

Gjyqtari skandaloz referon “El Clasicon” (Foto)

Hernandez Hernandez do të drejtojë “El Clasicon” e së dielës mes Real Madridit e Barcelonës. Gjyqtari, Alejandro Hernandez Hernandez, ka kohë që është caktuar për...

Tradhtarët më të mëdhenj të Barcelonës dhe Real Madridit

Në prag të El Clasico”-s sjellim për ju 10 tradhtarët më të mëdhenj të Barça-s dheReal Madrid-it. Në vitin 1993, ardhja e Romario-s në sulmin...

Iniesta trondit Barcelonën (FOTO)

Eliminimi në Ligën e Kampionëve nga Juventusit ka bërë që Andres Iniesta të mendoj largimin nga Barcelona, shkruan Diario Gol. Mesfushori spanjoll ka kontratë me...

‘Plas’ gallata në rrjetet sociale me dështimin e Messit dhe Barcelonës...

Barcelona është eliminuar prej çerekfinales së Ligës së Kampionëve.  Kampioni spanjoll nuk ka arrit të përmbys rezultatin e takimit të parë 3-0 kundër Juventusit duke...

Renditja më e re e klubeve e UEFA-s: Rrëshqet keq Barcelona,...

Federata Evropiane e Futbollit ka publikuar renditjen më të re për klube. Në pozitën e parë gjendet kampioni aktual i Ligës së Kampionëve Real Madrid. Madrilenët...

​Ekipi i dështakëve në Ligën e Kampionëve (Foto)

Barcelona ka dominuar ekipin e dështakëve të fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Goal.com ka publikuar ekipin e dështakëve fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve,...

Gazeta Online