Tuesday, March 9, 2021
Home Tags Gazmend Morina

Tag: Gazmend Morina

Mungon i pandehuri, shtyhet seanca gjyqësore për sulmin kundër gazetarit Gazmend...

Është shtyrë mbajtja e shqyrtimit gjyqësor kundër të akuzuarve Nexhat Dedia dhe Labinot Krasniqi, për rastin e rrahjes së gazetarit Gazmend Morina, që ka ndodhur...

Gazmend Morina: Fotografia e dyfytyrësisë!

Ish kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, sot ishte nikoqir i një takimi ku morën pjesë presidenti Thaçi, kryeministri Haradinaj, kryeparlamentari Veseli, kryetarët e Skenderajt...

Morina: Demarkacionin e votuan ata që e shkelën betimin e ushtarit...

Pas miratimit te ligjit për demarkacionin mes Kosovës dhe Malit të Zi, ka reagu edhe gazetari i portalit Veriu.info, Gazmend Morina, i cili ka...

Morina: Heqja flamurit kombëtar politikë inatesh, pse nuk po vendoset flamuri...

Ndaj heqjes së flamurit kombëtar në Prishtinë nga protokolli i shtetit, ka reaguar gazetari i portalit Veriu.info, Gazmend Morina, i cili thotë se kjo...

Morina-Haxhiut: Pasi që po kërkon transparencë, trego kush është pronar i...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe drejtuesi i Klan Kosovës, Baton Haxhiu janë përfshirë në një debat të ashpër duke bërë akuza të...

Morina: Interesant se si nga VV po japin dorëheqje vetëm ata...

Dorëheqjet e orkestruara nga Lëvizja Vetëvendosje të filluara para disa javësh kanë vazhduar edhe sot, ku një zyrtar për informim i VV-së i dhënë...

Gazetari Morina: Oliver Ivanoviqin e vrau shteti i Serbisë për këto...

Sot në mëngjes në Mitrovicën e veriut u vra politikani serb, Oliver Ivanoviq, i cili ishte njëri ndër politikanët me aktiv serbë në Kosovë....

Albin Kurti e Isa Musafa po e duan Ramush Haradinajn kryeministër

Shkruan: Gazmend Morina Kur po bëhen tre muaj nga mbajtja e Zgjedhjeve të Parakohshme, Kuvendin i Kosovës akoma nuk është konstituar, si pasojë e bllokadës...

Anëtari i Bordit të Ujësjellësit fyen gazetarin Gazmend Morina për shkrimin...

Pas shkrimit të portalit Veriu.info ku tregohet se si është punësuar në Kompaninë Rajonale të Ujësjellësit “Mitrovica”, Ramadan Sejdiu, ka shpërthyer me fyerje anëtari...

PDK-ja vet e ka krijuar praktikën e rrahjeve

Shkruan: Gazmend Morina Ish gazetarja Arbana Xharra, që sapo ka aderuar në PDK, sot është rrahur brutalisht nga persona ende të panjohur, e që mund...

Të Fundit

Më të lexuarat