18.2 C
Mitrovice, XK
5 August, 2020
Etiketimet Isa Mustafa

Etiketim: Isa Mustafa

Sëmundja e Mustafës e nxjerr në plan të parë Veliun –...

Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu është shndërruar në figurën kryesore të partisë prej kohës lideri i tyre nuk është në Kosovë. Kështu, Veliu në...

Isa Mustafa pëson sulm në tru

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa ka disa ditë që është shtruar në Spitalin Amerikan në Prishtinë. Pas raportimit se ai është dërguar...

Albin Kurti: Ja gjërat që na bashkojnë e na ndajnë me...

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, thotë se problemet e partisë së tij me LDK-në janë “të tejkalueshme” dhe ato...

Ky është lajmi më i mirë për koalicionin LAA-VV prej përfundimit...

Koalicioni LAA e Lëvizja Vetëvendosje janë ofruar dhe po bisedojnë për programe. Ata po presin, siç thonë ata, dështimin e PAN’it për të krijuar...

Isa Mustafa bën këtë veprim të madh humanitar për Bujar Bokoshin

Ish-Kryeministri në Ekzil, Bujar Bokoshi është duke u shëruar prej një sëmundje të rëndë. Së fundmi, Isa Mustafa ka ndarë mjete të Qeverisë për...

Ja emrat e kandidatëve të LDK-së për kryetar të komunave në...

Kjo verë nuk do të jetë edhe kohë e përshtatshme për pushime, të paktën për drejtuesit e partive politike. Në njërën anë është krijimi...

Mocioni i opozitës pritet të dështoj, por zgjedhjet do të mbahen...

Të mërkurën në Kuvendin e Kosovës do të tentohet të rrëzohet Qeveria e Kosovës, pasi që NISMA për Kosovën ka iniciuar mocionin e mosbesimin...

Muaji i ‘divorcit’

Gjatë këtij muaji partnerët e koalicionit (PDK-LDK) pritet t’i sqarojnë të gjitha dilemat nëse vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme apo do...

Mustafa godet AAK’në, NISMA’n dhe VV’në: Janë popullistë banalë me kauza...

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa thotë se kauzat fiktive, popullizmi banal, folklorizmi dhe protagonizmi ditor nuk duhet lejuar që të sfidojnë zhvillimin e vendit. Komentet...

Kryeministri bën hajgare me demarkacion, tash thotë se e çon në...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa ka thënë të shtunën se procedimi i demarkacionit në Kuvend do të bëhet në momentin kur të...

Gazeta Online