18.2 C
Mitrovice, XK
5 August, 2020
Etiketimet VV

Etiketim: VV

Agim Bahtiri pjesëmarrës në tubimin e Vetëvendosjes në Mitrovicë

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka qenë mysafir i një organizimi të Lëvizjes Vetëvendosje në këtë qytet. Aty Albin Kurti – kandidati për kryetar të...

Kurti në Mitrovicë flet për Visar Ymerin dhe deputetët e dorëhequr,...

Kandidati për kryetar i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, mbajti takimi me anëtarët e këtij subjekti politik, ku prezantoi platformën e tij udhëheqëse. Këtë takim e...

Kjo është lista e deputetëve të VV-së që injoruan tubimin e...

Nga 32 deputetë sa i ka gjithsej Lëvizja Vetëvendosje, vetëm 16 prej tyre ishin të pranishëm në prezantimin e platformës për kryetar të LVV-së...

Ndodhë befasia? Ja kush mund të vijë në vend të Albin...

Njohësi i rrethanave politike në vend, Astrit Gashi ka shënuar në llogarinë e tij në ‘Facebook’ rreth zhvillimeve të fundit në Vetëvendosje. Gashi ka pohuar...

Dha dorëheqje nga Kryesia, por ish anëtari i Kryesisë së VV-së...

Ish-anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Zgjim Hyseni, i cili dha dje dorëheqje nga kjo pozitë, ka thënë sot se kishte punuar kundër anëtarit...

Ministrja Reshitaj: Këto janë shtatë projektet që do të realizohen në...

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj dhe zëvendësi i saj Fatmir Matoshi, janë pritur nga kryetari i Komunës, Agim Bahtiri, me ç’rast...

Visar Ymeri i reagon ashpër Kadri Veselit: Beqir Kalludra, vegël e...

Kreu i Vetëvendosjes, Visar Ymeri ka reaguar ndaj vendimit të gjykatës për lënien në paraburgim të Albin Kurtit e Donika Kadajt. Ai ka përmendur mosprezencën...

Ish-deputeti dhe ish nënkryetari i PDK-së kërkon lirimin e Albin Kurtit

Ish-deputeti i Partisë Deokratike të Kosovës, njëherësh komandant në luftën e UÇK-së, Rrustem Mustafa ka kërkuar lirimin e deputetit të Vetëvendosjes, Albin Kurti. Përmes një...

Familjet e Atdhe Arifit dhe Egzon Halitit: Dardan Molliqaj nuk na...

Gjykata Themelore në Prishtinë muajin e kaluar i ka shpallur fajtorë deputetin e Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi, si dhe tre aktivistët e tjerë të kësaj...

Mitrovicë: Asambleistët e VV-së bën diçka të veçantë gjatë betimit (Foto)

Në seancën e sotme të Kuvendit të Komunës së Mitrovicës, e kanë dhënë betimin 34 nga 35 asambleistët që ka organi më i lartë...

Gazeta Online