18.2 C
Mitrovice, XK
5 August, 2020
Etiketimet VV

Etiketim: VV

Pas dorëheqjes së Aida Dërgutit, VV e Vushtrrisë zgjedh Koordinatorin dhe...

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Vushtrri sot mbajti mbledhjen e radhës të Këshillit, në të cilën mori pjesë edhe sekretari organizativ, Ismajl Kurteshi. Pas situatës...

Grafite kundër Albin Kurtit në selinë e Vetëvendosjes (FOTO)

Në hyrje të selisë së Lëvizjes Vetëvendosje, është parë një grafit, në të cilin shkruhet ‘Ska baba ka ide’. Ky grafit vjen pas zhvillimeve të...

Nëse Albin Kurti largohet nga gara, ky me gjasë do të...

Lëvizja Vetëvendosje brenda pak ditësh do të marrë drejtimin e saj: Të ruaj unitetin ose të ndahet përfundimisht. Gazeta Blic nga burime të saja brenda...

Ekskluzive/VV e Vushtrrisë i shkruan Kryesisë Qendrore: Aida Dërguti nuk na...

Pas shpërthimit të skandalit në Lëvizjen Vetëvendosje, ku deputetja Aida Dërguti e kishte quajtur mut Albin Kurti, kanë vazhduar reagimet e panumërta. Përpos në...

Kurteshi për Veriu.info: Nesër mbahet mbledhja e Kryesisë, do të dalim...

Pas përplasjes brenda Lëvizjes Vetëvendosje, ku në një bisedë mes anëtarëve të partisë në platformën komunikuese Viber deputetja Aida Dërguti e ka quajtur “mut”...

Më 7 dhjetor 2001 u lirua nga burgjet serbe, Albin Kurti...

Deputeti dhe themeluesi i Vetëvendosjes Albin Kurti edhe sot, më 7 dhjetor 2017, po gjykohet nga drejtësia kosovare për hedhjen e gazit lotsjellës në...

Të gjitha betejat e Albin Kurtit me burgun

Katër nga 20 vitet e fundit, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti i ka kaluar prapa grilave ose në arrest shtëpiak. Që nga viti 2005, kur...

Numër i vogël i qytetarëve në tubimin e VV-së në Mitrovicë,...

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur tubimme qytetarët e Mitrovicës në palestrën e sporteve "Minatori". Në këtë tubim kanë qenë të pranishëm kandidati i VV-së për kryetar...

Vetëvendosje ‘kërcënon’ Qeverinë Haradinaj

lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas votimit të Ramush Haradinajt për kryeminsitër të vendit, duke i bërë thirrje Qeverisë, që të mos i sjellin në...

VV kandidon për asamblist personin që i ndalohet pjesëmarrja në zgjedhje...

Lëvizja Vetëvendosje në Shtime e ka kandiduar për asamblist edhe Halil Kurtishin, aktivist i saj nga fshati Zborc, i cili në zgjedhjet e sivjetme...

Gazeta Online