18.2 C
Mitrovice, XK
5 August, 2020
Etiketimet VV

Etiketim: VV

Arrestohet ky aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje (Foto)

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se është arrestuar njëri nga aktivistët e tyre, në Aeroportin e Prishtinës. Bëhet fjalë për aktivistin Flamur Arifaj, i...

AKR e VV së bashku pastruan Mitrovicën në Ditën e Tokës

Në fund të vitit të kaluar bën koalicion për qeverisjen e Mitrovicës dhe këtë muaj treguan se kanë arritur të marrëveshje që në zgjedhjet...

Buzhala – Devollit: Nëse Kurti ka imunitet, bir pse s’po më...

Pas shumë akuzave që Albin Kurti kishte drejtuar këtë javë në Kuvendin e Kosovës në drejtim të kompanisë Devolli, sot përmes një letre publike...

Bekim Haxhiu: Kurti rrezikoi punëtorët në vendin e punës

Deputeti, i PDK-së Bekim Haxhiu, ka qenë i ftuar këtë të premte për të marrë pjesë në një seancë gjyqësore kundër deputetit të Lëvizjes...

Ja çka ndodhi dy herat e fundit kur u arrestua Albin...

Sot u lëshua urdhërarrest ndaj deputetit, apo siç njihet ndryshe, liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari i Gjykatës Themelore të Prishtinës, Beqir Kalludra...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

Ish-lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti mund të arrestohet nga Policia e Kosovës pasi i njëjti nuk i është përgjigjur organeve të drejtësisë për...

Arrestohen këta dy aktivistë të Vetëvendosjes (Foto)

Veton Dragusha dhe Blerim Maqastena aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje janë arrestuar ditën e premte. Lajmi është bërë i ditur përmes një komunikate që ka lëshuar...

VV: Ky do të jetë kandidati ynë për Prishtinën

Deklaratat e Albin Kurtit dje në Kuvendin e Kosovës, ku akuzoj rëndë kompaninë Devolli, e ku në jahtin e tyre kishte qëndruar Shpend Ahmeti,...

Gazeta Online