Tërmeti në Shqipëri, pamje të rënda të dëmeve materiale (Pamjet)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Shqipërinë.

Lëkundje të forta janë ndier edhe në Kosovë.

Magnituda e tërmetit që goditi Adriatikun ishte 5.8 ballë, teksa raportohet për dëme të shumta materiale.

Nga fotografitë e publikuara, shihet ndërtesa e çarë në Shqipëri, dhe dëme tjera.

SHPËRNDAJE