Thaçi i thoshte Rugovës “tradhtar”, tash i përkulet te varri (Video)

Për të gjallë të tij, Hashim Thaçi kishte qenë kundërshtari më i madh politik i Ibrahim Rugovës. Por sot ai nuk lenë datë historike pa e përkujtuar atë dhe pa i shkuar tek varri.

Si ju duket ky transformim i Thaçit njerëzve që dikur kishin bashkëpunuar me Ibrahim Rugovën?

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Legjenda e Rugovës”.

Në këtë dokumentar politik trajtohet trashëgimia politike dhe filozofike e ish-Presidentit të Kosovës dhe shfrytëzimi i tij nga pasardhësit partiakë.

SHPËRNDAJE