Top 10 skuadrat më të vlefshme në Kupën e Botës 2018

Skena është gati, tashmë priten vetëm lojtarët dhe data 14 qershor që gjithçka të fillojë sa i përket kampionatit më të rëndësishëm të futbollit.

Kupa e Botës 2018 fillon nesër me fillim nga ora 17:00, kur vendi pritës – Rusia do të takohet me Arabinë Saudite në Luzhniki Stadium, shkruan GazetaBlic

Sportskeeda ka publikuar listën e 10 kombëtareve më të shtrenjta të këtij kompeticioni.

Ja top 10 kombet me lojtarët më të vleshëm:

-10 Kroacia. Vlera Totale: £324 milion. Lojtari më i shtrenjtë – Ivan Rakitic 45 milionë.
-9 Uruguai. Vlera Totale: £ 335.25 milion. Lojtari më i shtrenjtë – Luis Suarez – £ 63 milion
-8 Portugalia. Vlera Totale: £ 418.05 milion. Lojtari më i shtrenjtë – Ronaldo – £90 milion.
-7 Argjentina. Vlera Totale: £ 623.7 milion. Lojtari më i shtrenjtë: Lionel Messi – 162 milionë funte.
-6 Belgjika. Vlera Totale: £ 678.6 milion. Lojtari më i shtrenjtë: Kevin De Bruyne – £ 135 milion
-5 Anglia. Vlera Totale: £ 786.6 milion. Lojtari më i shtrenjtë: Harry Kane – £ 135 milion
-4 Gjermania. Vlera Totale: £ 794.7 milion. Lojtari më i shtrenjtë: Toni Kroos – £ 72 milion
-3 Brazil. Vlera totale: £ 882.9 milion. Lojtari më i shtrenjtë: Neymar – 162 milionë funte.
-2 Spanja. Vlera totale: £ 930.6 milion. Lojtari më i shtrenjtë: Sergio Busquets – £ 72 milion
-1 Franca. Vlera Totale: £ 972.45 milion. Lojtari më i shtrenjtë: Kylian Mbappe – 108 milionë funte.

SHPËRNDAJE