Tragjedi në këtë fshat të Kosovës, vritet një person (EMRI dhe MBIEMRI)

Policia e Kosovës njofton se pasi ka marrë informatën për një rast vrasje ne fshatin Tërbovc te Lipjanit njësitet e nevojshme policore, të mbështetura edhe nga njësiti rajonal për hetimin e krimeve si dhe njësitë e tjera për ekzaminim të vendngjarjes me të dalë në vendin e ngjarjes policia ka konstatuar se ka të bëj me vrasje.

Viktima është M.G. mashkull, 54 vjeç, i cili nuk ka arritur tu përballoj plagëve të marra nga arma e zjarrit ka ndërruar jetë.

“Vdekjen e viktimes e ka konstatuar ekipi mjekesor ne vendin e ngjarjes. Aktualisht policia me një intensitet të shtuar ka ndërmarrë një varg veprimesh operative e hetimore, në përpjekje për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin”, shkruan në njoftimin e PK.

……………………………………………………………………………………………………………..
Zyrtari i lartë i BE-së i dehur “drrasë” para liderëve botëror

……………………………………………………………………………………………………………..

Bëhet e ditur se personi i dyshuar është identifikuar dhe po kërkohet nga ana e policisë. /gazetametro.net

SHPËRNDAJE