Trajneri kroat dridh Anglinë me këtë paralajmërim: Kane do t’i bashkohet Messit dhe Ronaldos

Trajneri kroat Zlatko Dalic shpreson që mbrojtja e tij të përsërisë paraqitjet heroike ndaj Lionel Messi-t dhe Christian Eriksen kur të përballet me Harry Kane në gjysmëfinalen e Kupës së Botës.

Kane është golashënuesi më i mirë i turneut.

Ndërkohë Kroacia ka pasur nevojë për fatin e penalltive për të avancuar në dy fazat e fundit. Trajneri Dalic beson se ekipi i tij mund të ndalojë Kane, ashtu siç e bëri me Messi dhe Eriksen.

……………………………………………………………………………………………………………..
Serbët shajnë Granit Xhakën, përgjigja e tij do ta bëj krenar çdo shqiptar

……………………………………………………………………………………………………………..

“Do të jetë shumë e vështirë, ai është golashënuesi më i mirë dhe lojtari anglez më i mirë, bashkë me Sterling,” shprehet Dalic në konferencën për shtyp.

“Dejan Lovren e njeh mirë dhe me Vida-n në prapavijë krijojnë një dyshe të mirë. ne ndalëm Messi dhe Eriksen, dhe do të mundohemi të bëjmë të njëjtën gjë me Kane.

“Anglia është një ekip i ri me talent të madh. Ata luajnë me shpejtësi të madhe dhe agresivitet dhe janë shumë të rrezikshëm në goditjet standarde. Anglia nuk ka asnjë pikë të dobët.”

SHPËRNDAJE