Turqit të çmendur pas Arbër Zenelit, shikojeni çfarë kanë bërë tani

Arbër Zeneli futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës pritet që të largohet nga skuadra e tij aktuale Hereneenven.

Për lojtarin nga Mitrovica, kanë shprehur interesim disa skuadra të njohura nga Serie A, e po ashtu edhe dy top klubet e njohura turke.. Galatasaray dhe Fenerbahche.

Të dyja këto klube e dëshirojnë lojtarin e Kosovës qysh në merkaton e tanishme të janarit, shkruan AlbanienShow

Me të kuptuar lajmin që skuadrat e tyre po interesohen për Zenelin, shumë tifozë të këtyre dy top klubeve kanë vërshuar instagramin e po ashtu edhe YouTuben, ku në videot e Zenelit, i lutën që ai të zgjedh njërën nga skuadrat nga Stambolli.

Madje disa tifoz të Galatasaray, goditjet nga distanca të Zenelit i krahasojnë edhe me ato të legjendës së klubit holandezit, Snajider.

Lexoni komentet më poshtë duke e klikuar linkun e YouTube./AlbanienShow

SHPËRNDAJE