Tyson Fury ngacmon Joshuan: Je i dobët për mua

Pasi u lejua nga Bordi Britanik i Kontrollit të Boksit për të luftuar sërish, Tyson Fury është i bindur se do të kërkojë fronin e tij në pesha të rënda.

Fury zbuloi se ai po synon një kthim në ring gjatë prillit. 29-vjeçari përfundimisht dëshiron të ndeshet me  Anthony Joshua për një shans për të rikthyer rripat e tij prapa.

“Unë do të them këtë, një kuotë të guximshme, Joshua do të jetë lufta ime më e lehtë, madje edhe më e lehtë se Wladimir Klitschko, madje edhe pas dy vjet e gjysmë jashtë ringut”, parashikoi Fury.

“Unë i shoh të gjithë dhe i shoh të gjithë njerëzit e mirë, të gjithë kampionët e mirë botërorë, të gjithë të rinj, ambiciozë dhe të pamposhtur, dhe është një kohë shumë e mirë për tu rikthyer “.

Në luftën e fundit në nëntor 2015, Fury realizoi një fitore të madhe kundër Klitschko në Gjermani. Vitin e kaluar, disa dyshuan nëse ai do të merrte përsëri licencën e tij, por tani Fury thotë se është i motivuar që të mposht mosmarrëveshjet siç ka bërë në të kaluarën.

“Unë kam qenë duke provuar njerëz të gabuar të gjithë jetën time. Në momentin që kam hyrë në këtë botë unë kam provuar njerëzit e gabuar. Detritët thanë unë nuk do të bëjë atë, por unë e bëra.Këto mjekë thanë unë nuk do të jam shumë i madh, dhe unë jam një gjigant, ata thanë se nuk mund të fitoj titullin britanik dhe unë u thashë se unë definitivisht nuk do të fitoj titullin Europian dhe e bëra këtë.

“Ata thanë se ai nuk ka asnjë shans kundër Wladimir Klitschko … e kam bërë njeriun të duket budalla,” vazhdoi ai. “Ata thanë se unë kurrë nuk do të jetë në gjendje për të kapërcyer UKAD – bërë Dhe pastaj ata thanë se unë kurrë nuk do të marrë licencën time mbrapa .Ata thanë se unë kurrë nuk mund të humbas peshën, pra mendoj se çfarë? Kjo është në rrugë për të bërë gjithashtu.”, transmeton Indeksonline.

SHPËRNDAJE