Vajza nga Deçani u martua, por e tmerrshme kjo që po i bën burri dhe vjehrra

Policia ka njoftuar se në Deçan, babai ka lajmëruar në polici se po ushtrohet dhunë ndaj vajzës së tij.

Ai i ka thënë policisë se ka disa vite që ushtrohet dhunë fizike ndaj saj nga burri i saj dhe nga vjehrra e vajzës së tij.

Pas intervistimit, thotë policia në raport, vajza është kthyer tek prindërit e saj.

Me urdhër të prokurorit burri i saj dhe nëna e tij janë liruar në procedurë të rregullt.

SHPËRNDAJE