VAR-i nuk funksionon, goli i titullit realizohet “offside” [Video]

Polemikat për teknologjinë në futboll kanë kaluar edhe kontinentin e Europës, dhe tashmë në Australi, ndeshja për titullin kampion, u vendos nga një mosfunksionim i VAR-it.

Në golin vendimtar mes Newcastle Jets dhe Melbourne Victory, VAR ishte me defekt dhe nxori jashtë funksionit edhe arbitrat që nuk mund ta rishikonin, ndërsa miqtë ishin në pozicion jashtë loje.

Goli u deklarua i rregull për Melburn, edhe pse nga Newcastle ishin të tërbuar për këtë fakt.

SHPËRNDAJE