Vazhdon rrëmuja në burgjet e Shqipërisë: Të burgosurit po bërtasin, për t’ua hapur dyert

FOTO ilustruese

Tërmeti i fuqishëm që tronditi Shqipërinë ka sjellë panik dhe frikë edhe te të burgosurit, të cilët kanë bërë thirrje për t’i liruar jashtë.

Tërmeti i fuqishëm që tronditi Shqipërinë duke shkaktuar shumë të vdekur dhe të plagosur ka sjellë panik dhe frikë edhe te të burgosurit, të cilët kanë bërë thirrje që të lirohen nga qelitë në mënyrë që të dalin në zonën e ajrimit.

“Kërkojnë të na nxjerrin nga qelitë në zonën e ajrit” shprehen disa prej tyre që ndodhen në burgun e Fushë Krujës të trembur duke kërkuar ndihmë. Report Tv ka siguruar pamjet nga ajo që ndodhi në orët e para të mëngjesit te burgu 313 në Tiranë.

Të dënuarit përplasnin dyert e burgjeve duke kërkuar që të lirohen nga qelitë dhe të nxirreshin në zonën e ajrimit./gazetametro.net

SHPËRNDAJE